Ułatwienia dostępu

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Zespół Szkół Specjalnych w Lipnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej aplikacji mobilnej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do aplikacji www.zsslipno.pl

Data publikacji strony internetowej: 2001-10-08
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-01-26

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-30

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-01-26

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Dostępność architektoniczna

Dane adresowe:
Zespół Szkół Specjalnych w Lipnie
ul. Okrzei 4
87-600 Lipno

Zespół Szkół Specjalnych posiada dwa budynki dydaktyczne(stary i nowy).

Do obu budynków szkoły prowadzą główne wejścia znajdujące się od strony ulicy Okrzei. Są one ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Ponadto do starego budynku szkoły prowadzą jeszcze dwa wejścia i wykorzystywane są jako wyjścia ewakuacyjne. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściach głównych są pracownicy obsługi. W starym budynku na parterze i pierwszym piętrze znajdują się korytarze z klatkami schodowymi. Budynek nie posiada wind. Drogi ewakuacyjne wewnątrz budynku są oznakowane. W starym budynku ani też na zewnątrz nie ma dostosowań dla osób z niepełnosprawnościami.

 W nowym budynku szkoły przy schodach prowadzących do wejścia znajduje się podjazd dla wózków. Wewnątrz budynku zamontowana jest platforma przyschodowa, która pozwala osobom na wózkach pokonać schody na piętro. Przed budynkiem wyznaczono miejsca parkingowe.

W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.